Normal view MARC view ISBD view

Vepra

By: Podrimja, Ali.
Contributor(s): Aliu, Ali | Kuçuku, Bashkim | Kraja, Mehmet | Hamiti, Sabri | Basha, Eqrem | Ismajli, Rexhep.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës Seksioni i Gjuhësisë dhe i Letërsisë 2013Description: 9 libra 22 cm.ISBN: 9789951615143; 9789951615150 (vëll. 1); 9789951615167 (vëll. 2); 9789951615174 (vëll. 3); 9789951615181 (vëll. 4); 9789951615198 (vëll. 5); 9789951615204 (vëll. 6); 9789951615211 (vëll. 7); 9789951615228 (vëll. 8); 9789951615235 (vëll. 9).Other title: Works.Subject(s): Letërsi Shqipe -- Poezi, Ese, Tregime dhe novela Shqip, Shkrime, korrespondenca për shtypin
Contents:
Contents: Libri 1. Thirrje(1961) ; Thirrje(1973) ; Shamia e përshëndetjeve -- Libri 2. Dhimbë e bukur(1967) ; Sampo ; Dhimbë e bukur(1973) -- Libri 3. Hija e tokës ; Torzo ; Credo ; Folja -- Libri 4. Lum Lumi ; Fund i gëzuar ; Zari -- Libri 5. Në bisht të sorrës ; Buzëqeshje në kafaz ; Ishulli Albania ; Pikë e zezë në blu -- Libri 6. Litari i ankthit : poezi ezgjedhur / përgatitur nga Bashkim Kuçuku -- Libri 7. Loja nën diell: tregime ; Burgu i hapur ; Harakiri : (ese, shënime nga esnafi dhe një miniroman) -- Libri 8. Tkurrja e atdheut ; (ese dhe të paharruarat) ; Libri që nuk mbyllet : (ese, shënime nga esnafi krijues) -- Libri 9. Dielli i zi : (ese, shënime nga esnafi krijues) ; Ëndrra kallëzohet në mëngjes.
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Poetry REF 821.18-1 PODRIMJA V.1 2013 (Browse shelf) 1 Available
Book Book AAB College Library
Poetry 821.18-1 PODRIMJA V.2 2013 (Browse shelf) 1 Available
Book Book AAB College Library
Poetry 821.18-1 PODRIMJA V.3 2013 (Browse shelf) 1 Available
Book Book AAB College Library
Poetry 821.18-1 PODRIMJA V.4 2013 (Browse shelf) 1 Available
Book Book AAB College Library
Poetry 821.18-1 PODRIMJA V.5 2013 (Browse shelf) 1 Available
Book Book AAB College Library
Poetry 821.18-1 PODRIMJA V.6 2013 (Browse shelf) 1 Available
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18-32 PODRIMJA V.7 2013 (Browse shelf) 1 Available
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18-4 PODRIMJA V.8 2013 (Browse shelf) 1 Available
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18-4 PODRIMJA V.9 2013 (Browse shelf) 1 Available

Shënim i redaksisë : f. 177-179 (v.1)
Biografia : f. 181 (v.1)
Kopertina me mbështjellëse

Bibliografia : f. 182-190 (v.1)

Contents: Libri 1. Thirrje(1961) ; Thirrje(1973) ; Shamia e përshëndetjeve -- Libri 2. Dhimbë e bukur(1967) ; Sampo ; Dhimbë e bukur(1973) -- Libri 3. Hija e tokës ; Torzo ; Credo ; Folja -- Libri 4. Lum Lumi ; Fund i gëzuar ; Zari -- Libri 5. Në bisht të sorrës ; Buzëqeshje në kafaz ; Ishulli Albania ; Pikë e zezë në blu -- Libri 6. Litari i ankthit : poezi ezgjedhur / përgatitur nga Bashkim Kuçuku -- Libri 7. Loja nën diell: tregime ; Burgu i hapur ; Harakiri : (ese, shënime nga esnafi dhe një miniroman) -- Libri 8. Tkurrja e atdheut ; (ese dhe të paharruarat) ; Libri që nuk mbyllet : (ese, shënime nga esnafi krijues) -- Libri 9. Dielli i zi : (ese, shënime nga esnafi krijues) ; Ëndrra kallëzohet në mëngjes.

Albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës