Normal view MARC view ISBD view

Heroinat e deheroizuara

By: Dibra, Vjollca.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Tiranë Toena 2011Description: 186 p. 20 cm.ISBN: 9789994317929.Subject(s): Letërsi Shqipe
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Poetry 821.18.09 DIBRA 2019 (Browse shelf) 1 Available

Kontekstualiteti shoqëror dhe artistik i dy protagonisteve.
-Studim komparativ pë romanet: Nderi i humbur i Katerina Blumit i Hajnrih Belit dhe Nata me Hënë i Ismail Kadaresë.

Pasqyra e lëndës:5-6 p.
Bibliografia 181- 186 p.

albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës