Normal view MARC view ISBD view

Leksikon - i sentencave, citateve, sintagmeve dhe proverbave latine

By: Murtezai, Ekrem.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës 2008Edition: Botime të Veçanta ; XCI : Seksioni i Shkencave Shoqërore ; Libri 29.Description: 595 p. ilustr. 24 cm.ISBN: 9789951413732.Subject(s): Gjuhësi -- Proverba Latine
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 398.91 MURTEZAI 2008 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
398.87 SYLA 1988 Kënga dhe ngjarja historike 398.87(=919.83) EPIKË 1983 Epikë legjendare nga rrethi i Kukësit 398.89 HALIMI 2011 Këngë poullore shqiptare nga Bleni I 398.91 MURTEZAI 2008 Leksikon - i sentencave, citateve, sintagmeve dhe proverbave latine 414.82.(430) Markes 1983 Ideologjin Gjermane 434.9 2010 Kriminalisticke teme 434.9 CRIMINAL 2011 Nr. 5-6 Criminal Justice Issues

Redaktor; Esat Stavileci, sekretar i Seksionit të Shkencave Shoqërore

Dy fjalë në vend të parathënies : f. 5-6
Literatura : f. 589-593
Shënime për autorin : f. 595

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës