Normal view MARC view ISBD view

Studime shqiptare

By: Çabej, Eqrem.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës 2008Edition: Botime të Veçanta ; XC : Seksioni i Gjuhësisë dhe i Letërsisë ; Libri 39.Description: 699 p. 24 cm.ISBN: 9789951413718.Other title: Vepra të zgjedhura.Subject(s): Gjuhësi -- Gjuhë letrare shqipe
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 811.18-26 ÇABEJ 2008 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
811.18-26 ÇABEJ 1977 S-VI Studime gjuhësore VI 811.18-26 ÇABEJ 1986 Studime gjuhësore VII 811.18-26 ÇABEJ 1989 S-IX Studime gjuhësore IX 811.18-26 ÇABEJ 2008 Studime shqiptare 811.18-26 GUT 2008 Pashko Vasa 811.18-26 ISMAILI 1977 Shumësia e tekstit 811.18-26 ISMAJLI 2015 Studime për historinë e shqipes në kontekst ballkanik

Zgjodhën dhe përgatitën Rexhep Ismajli...[et. al]

Parathënie pas çdo teksti
Treguesi i emrave : f. 691-699

Albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës