Normal view MARC view ISBD view

Roli i prokurorit të shtetit në procedurën penale - Botimi i dytë

By: Çollaku, Hashim.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Kolegji AAB 2013Description: 290 p. ilustr. me ngjyra 24 cm.ISBN: 9789951494373.Subject(s): Law -- Penale
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 343 ÇOLLAKU 2013 (Browse shelf) 10 Available

Abastrakti : Procedurat penale, sipas Kodit të Procedurës Penale, identifikohet me katër faza, sikurse janë : faza e hetimit, faza e ngritjes së aktakuzës dhe deklarimit, faza e shqyrtimit gjyqësor dhe faza përkitazi me mjete juridike... 1 p.

Literatura 285-290 p.

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës