Normal view MARC view ISBD view

Rugova Monografi etnografike

Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Akademia e shkencave dhe e arteve e Kosovës 1987Description: 205 p. 24 cm. ilustr.Subject(s): Studime biografike -- Histori
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 929 RUGOVA 1987 (Browse shelf) 2 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
929 ROSKIN 1971 Jeta e Maksim Gorki 929 ROSKIN 1971 Jeta e Maksim Gorkit 929 RRUSTEMI 1994 Jetëshkrimi i Sylë Kopernicës 929 RUGOVA 1987 Rugova 929 RUSI 1979 Dëshmi 929 SADIKU 1996 Hasan Kaleshi - Jeta dhe vepra 929 SADIKU 1997 Jehon kënga vallja s'ndalet

Miratuar në mbledhjen e Seksionit të Shkencave Shoqërore të datës 6.12.1984, në bazë të recensioneve të akademik Jashar Rexhepagiqit, akademik Gazmend Zajmit, prof. dr. Enver Dukagjinit, dr. Fazli Sylës dhe Anton Çettës.

Botime të veçanta, libri XIV.
Seksioni i shkencave shoqërore, libri 6.
Redaktor : Mark Krasniqi.

Albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës