Normal view MARC view ISBD view

Kënga dhe ngjarja historike

By: Syla, Fazli.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Rilindja 1988Description: 149 p. 22 cm.Subject(s): Folklor
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 398.87 SYLA 1988 (Browse shelf) 3 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
398.85(=919.83) KËNGË 1980 V.4 Lirika popullore - Folklor shqiptar IV 398.87 BLLACA 1997 Rizah Bllaca - Këngë popullore I 398.87 FETIU 1987 Poetika e baladës popullore shqiptare 398.87 SYLA 1988 Kënga dhe ngjarja historike 398.87(=919.83) EPIKË 1983 Epikë legjendare nga rrethi i Kukësit 398.91 MURTEZAI 2008 Leksikon - i sentencave, citateve, sintagmeve dhe proverbave latine 414.82.(430) Markes 1983 Ideologjin Gjermane

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës