Normal view MARC view ISBD view

Poetika e poemave të Jeronim de Radës

By: Kabashi, Emin.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Instituti Albanologjik i Prishtinës 1994Description: 233 p. 19 cm.Subject(s): Letërsi Shqipe -- Kritikë Letrare
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18.09 KABASHI 1994 (Browse shelf) 3 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
821.18.09 JAKA 1979 Lidhjet letrare shqiptaro frënge 821.18.09 JASIQI 1971 Pesha e fjalës 821.18.09 JORGAQI 1976 Silueta Letrare 821.18.09 KABASHI 1994 Poetika e poemave të Jeronim de Radës 821.18.09 KADARE 1991 Ardhja e Migjenit në letërsinë shqipe 821.18.09 KALLER 2001 Teori Letrare 821.18.09 KEKEZI 1991 Ç`thone dhe ç`kerkojne kosovaret

Albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës