Normal view MARC view ISBD view

Kritika

By: Hoxha, Hysni.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Rilindja 1977Description: 221 p. 18 cm.Subject(s): Letërsi Shqipe -- Kritikë Letrare
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18.09 HOXHA 1977 (Browse shelf) 1 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
821.18.09 HAMITI 2013 Utopia letrare 821.18.09 HAZIRI 2012 letërsia dhe Disidenca - Intepretimi letrar i romanit Kënga shqiptare të Kasëm Trebeshinës 821.18.09 HOXHA 1971 E po ku jemi 821.18.09 HOXHA 1977 Kritika 821.18.09 HOXHA 1979 Urithi i verbët i ezopit 821.18.09 HOXHA 1987 Struktura e vargut të këngëve kreshnike 821.18.09 HYSA 2000 Alamiada shqiptare II

Albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës