Arkitektura folklorike e rajonit të Prizrenit në shekujt XVIII - XIX (Record no. 7140)

000 -LEADER
fixed length control field nam a22 7a 4500
003 - CONTROL NUMBER IDENTIFIER
control field OSt
005 - DATE AND TIME OF LATEST TRANSACTION
control field 20170331143506.0
008 - FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS--GENERAL INFORMATION
fixed length control field 170331b xxu||||| |||| 00| 0 eng d
020 ## - INTERNATIONAL STANDARD BOOK NUMBER
International Standard Book Number 9789951615013
040 ## - CATALOGING SOURCE
Transcribing agency AAB
041 ## - LANGUAGE CODE
Language code of original alb
080 ## - UNIVERSAL DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
Universal Decimal Classification number 728.1:39
100 ## - MAIN ENTRY--PERSONAL NAME
9 (RLIN) 4350
Personal name Siqeca, Shpresë
245 ## - TITLE STATEMENT
Title Arkitektura folklorike e rajonit të Prizrenit në shekujt XVIII - XIX
260 ## - PUBLICATION, DISTRIBUTION, ETC.
Place of publication, distribution, etc. Prishtinë
Name of publisher, distributor, etc. Akademia e shkencave dhe e arteve të Kosovës
-- Botime të veçanta CXII seksioni i shkencave shoqërore
Date of publication, distribution, etc. 2011
300 ## - PHYSICAL DESCRIPTION
Extent 243 p.
Dimensions 24 cm.
500 ## - GENERAL NOTE
General note Titulli paralel në gjuhën Shqipe dhe Angleze.
Parathënie : f. 5
504 ## - BIBLIOGRAPHY, ETC. NOTE
Bibliography, etc. note Bibliografia : f. 241-243
546 ## - LANGUAGE NOTE
Language note Albanian
650 #0 - SUBJECT ADDED ENTRY--TOPICAL TERM
9 (RLIN) 761
Topical term or geographic name entry element Art
General subdivision Arkitektur
942 ## - ADDED ENTRY ELEMENTS (KOHA)
Source of classification or shelving scheme
Koha item type Book
Holdings
Withdrawn status Lost status Source of classification or shelving scheme Damaged status Not for loan Collection code Permanent Location Current Location Date acquired Full call number Barcode Date last seen Copy number Price effective from Koha item type
          Hardcover AAB College Library AAB College Library 2017-03-31 728.1:39 SIQECA 2011 9789951615013 2017-03-31 1 2017-03-31 Book

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës