Your search returned 4 results. Subscribe to this search

|
1. Krestomaci e letërsisë së vjetër shqiptare

by Hysa, Mahmud.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë RILINDJA 1987Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 HYSA 1987] (1).

2. Alamiada shqiptare II

by Hysa, Mahmud.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Shkup Logos-A 2000Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.09 HYSA 2000] (1).

3. Letrari dhe vepra

by Hysa, Mahmud.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Shkup Flaka e Vëllazërimit 1972Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: R-4/4 821.18-31 HYSA 1972] (1).

4. Studime 7: Polifonia e tekstit letrar II: (fiksioni në romanet e Ibrahim Kadriut II)

by Hysa, Mahmud.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Libri shkollor 2014Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-31 MAHMUD 2014] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës