Your search returned 68 results. Subscribe to this search

|
61. Dashurologjia

by Shimlesha, Bruno.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Damo 2018Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 159.9 SHIMLESHA 2018] (1).

62. Babai i pasur Babai i varfër

by Kiyosaki T,Robert.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Titanik 2011Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 159.9,KIYOSAKI 2011] (1).

63. Psikoanaliza, seksi dhe karakteri

by Fromm, Erich.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Fan Noli 2006Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 159.964.2 FROMM 2006] (1).

64. Arti i brishtë i not giving a fuck

by Manson, Mark.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Minerva 2017Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 159.923.2 MANSON 2017] (1).

65. Menaxhimi i stresit

by Clayton, Mike.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Damo 2014Other title: Si ta menaxhojmë stresin në çdo situatë.Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: CLAYTON 159.944.4 2014] (1).

66. Shëndeti dhe suksesi përmes meditimit

by Starc, Radovan | Ranadani, Hetem.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Minerva 2018Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 159.944.4 RAMADANI 2018] (1).

67. hantoms in the brain : probing the mysteries of the human mind

by Ramachandran, V. S | Blakeslee, Sandra.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: New York Quill 1999Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 15939 SANDRA 1999] (1).

68. Kaptina nga psikologjia

by Juniku, Neki.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Artini 2015Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 159 JUNIKU 2015] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës