Your search returned 2 results. Subscribe to this search

|
1. Kadare në gjuhët e botës

by Kuçuku, Bashkim.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Onufri 2000Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 012(496.5) KUÇUKU 2000] (1).

2. Vepra

by Podrimja, Ali | Aliu, Ali | Kuçuku, Bashkim | Kraja, Mehmet | Hamiti, Sabri | Basha, Eqrem | Ismajli, Rexhep.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës Seksioni i Gjuhësisë dhe i Letërsisë 2013Other title: Works.Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: REF 821.18-1 PODRIMJA V.1 2013 ] (9).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës