Your search returned 4 results. Subscribe to this search

|
1. Kënga dhe ngjarja historike

by Syla, Fazli.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1988Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 398.87 SYLA 1988] (1).

2. Pasqyrimi i rrethanave sociale e kulturale në poezinë popullore Shqipe

by Syla, Fazli.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Shkup Jehona 1973Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: R-3/2 821.18.09 SYLA 1974] (1).

3. Vëzhgime e kumtime

by Syla, Fazli.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Artini 2007Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 008 SYLA 2007] (1).

4. Çështje të folklorit shqiptar

by Syla, Fazli.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishrinë Instituti Albanologjik 1998Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 398 SYLA 1998] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës