Your search returned 6 results. Subscribe to this search

|
1. Përqasje estetike

by Buzhala, Prend.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Klinë VOREA UJKO 2000Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 111.852 BUZHALA 2000] (1).

2. Muza e zemrës

by Buzhala, Prend.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rozafa 2006Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.09-1 BUZHALA 2006] (1).

3. Përqasje estetike

by Buzhala, Prend.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Klinë VOREA UJKO 2008Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 82.01 BUZHALA 2008] (1).

4. Odeoni i fjalës

by Buzhala, Prend.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 2003Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-82 BUZHALA 2003] (1).

5. O amë, O amë

by Buzhala, Prend.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Klinë Klubi Letrar Vorea Ujko 1995Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-1 BUZHALA 1995] (1).

6. Muza e kujtesës

by Buzhala, Prend.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Klinë Vorea Ujko 2007Other title: Homazhe për idealistë, njerëz të letrave dhe dëshmorë.Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 BUZHALA 2007] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës