Your search returned 6 results. Subscribe to this search

|
1. E drejta Romake

by Borkowski, Andrew | Plessis, Paul Du.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë UET Press Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 34 BORKOWSKI] (1).

2. Hyrje në të drejtën dhe arsyetimi ligjor

by Burton, Steven.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë UET Press 2007Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 340.132 BURTON 2007] (1).

3. Studime bashkëkohore të sigurisë

by Collins, Alan.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë UET Press 2009Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 341.67] (1).

4. E drejta kushtetuese

by Martines, Temistocle.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë UET Press 2011Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 342] (1).

5. E drejta penale - Teori, kazuse dhe materiale

by Herring, Jonathan.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë UET press 2013Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 343.241 HERRING 2013] (1).

6. Murphy për provën 2 / Drejtësi

by Murphy, Peter.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë UET press 2010Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 343.14 MURPHY 2010] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës