Your search returned 6 results. Subscribe to this search

|
1. Ekonomiksi Makroekonomia

by Mankiw, Gregory | Taylor, Mark P.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë UET Press 2012Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 330.1 MANKIW 2012] (1).

2. Bazat e menaxhimit - Koncepte dhe aplikime themelore

by Robbins, Stephen P | DeCenzo, David.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë UET Press 2012Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 658 ROBBINS 2013] (1).

3. Parimet e Marketingut

by Kotler, Philip | Armstrong, Gary.

Edition: Botimi i 13-tëMaterial type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë UET Press 2013Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 658.8 KOTLER 2013] (1).

4. Mashtrimi, korrupsioni dhe auditimi

by Ndrejaj, Gjon.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë UET Press 2014Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 657.6 NDREJAJ 2014] (1).

5. Bazat e finances - Hyrje në instuticionet financiare, investime dhe drejtim

by Mayo, Heberts.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë UET Press 2012Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 336 MAYO 2012] (1).

6. Anatomia e një krize financiare 2008-2018

by Civici, Adrian.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Uet Press 2018Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 336.74 CIVICI 2018] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës