Your search returned 4 results. Subscribe to this search

|
1. Të drejtat e njeriut Përmbledhje e instrumenteve ndërkombëtare

Edition: Vëllimi I (Pjsesa e dytë) Instrumente univerzaleMaterial type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë OHCHR 2004Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 341.231.14 DREJTAT 2004] (1).

2. Udhëzues mbi praktikën ndërkombëtare të të drejtave të njeriut

by Hannum, Hurts | Rama, Arta Transl.

Edition: Botimi i katërtMaterial type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Finish - OHCHR 2005Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 341.231.14] (1).

3. Të drejtat e neriut dhe burgjet

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Nju Jork FINNSH - OHCHR 2005Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 342.7 TË DREJTAT 2005] (1).

4. Të drejtat e njeriut - Përmbledhje e instrumenteve ndërkombëtare

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë FINISH - OHCHR 1994Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 342.72 TË DREJTAT 1994 V.1/P.1] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës