Your search returned 7 results. Subscribe to this search

|
1. Simporiumi i parë kombëtar për problemet e letërsisë për fëmijë

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frashëri 1975Other title: 27-28 Maj 1974.Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 929 SIMPOZIUMI 1975] (1).

2. Dosja trebeshina dhe prapaskenat e lidhjes

by Dragoj, Nuri.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frashëri 2006Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 929 DRAGOJ 2006] (1).

3. Jani Vreto

by Uçi, Alfred.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Naim Frashëri 1965Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 929 UÇI] (1).

4. Flamuri i Arbërit

by Rada, Jeronim de.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frashëri 1967Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 929 RADA 1967] (1).

5. Vepra poetike e Zef Serembes

by Kodra, Klara.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frashëri 1975Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 929 KODRA 1975] (1).

6. Maria Kyri

by Kyri, Eva.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frashëri 1971Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 929 KYRI 1971] (1).

7. Mandelët Shqipërisë

by Musta, Agim.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frashëri 1992Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 929 MUSTA 1992] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës