Your search returned 5 results. Subscribe to this search

|
1. Autore dhe tekste

by Shuteriqi, Dhimitër S.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frashëri 1977Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.09 SHUTERIQI 1977] (1).

2. Gjurmime letrare

by Shuteriqi, Dhimitër S.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frashëri 1974Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.09 SHUTERIQI 1974] (1).

3. Nëpër shekujt letrarë - Studime

by Shuteriqi, Dhimitër S.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frashëri 1973Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.09 SHUTERIQI 1973] (1).

4. Mbi barletin dhe shkrime të tjera

by Shuteriqi, Dhimitër S.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frashëri 1979Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-09 SHUTERIQI 1979] (1).

5. Vepra letrare 9

by Shuteriqi, Dhimitër S.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frashëri 1987Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-32 SHUTERIQI 1987] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës