Your search returned 2 results. Subscribe to this search

|
1. Krijimtaria gojore dhe proza e shkruar shqiptare në Jugosllavi

by Zejnullahu, Adem.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Instituti albanologjik i Prishtinës 1987Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 398 (=18) (091) ZEJNULLAHU 1987] (1).

2. Hulumtime në letërsinë popullor

by Zejnullahu, Adem.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Instituti Albanologjik i Prishtinës 2005Other title: Studies in the popular literature.Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: R-5/2 398.8 ZEJNULAHU 2005] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës