Your search returned 4 results. Subscribe to this search

|
1. E drejta e procedurës penale

by Hajdari, Azem.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Iliria 2006Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 341.1 HAJDARI 2006] (1).

2. Kolizioni i ligjeve - Konflikti ndërkombëtar dhe interlokal i ligjeve

by Kuçi, Hajredin | Bilalli, Asllan.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Iliria 2007Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 341.24] (1).

3. Demokracia Parlamentare dhe shteti i së drejtës në Republikën e Shqipërisë

by Robaj, Avdullah.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Iliria 2007Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 342] (1).

4. Drogat dhe narkomania dhe kriminaliteti në botë

by Bicaj, Kadri.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Universiteti ILIRIA 2010Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 343.57 BICAJ 2010] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës