Your search returned 44 results. Subscribe to this search

|
41. Praktikum eksperimental nga mikrobiologjia

by Wistricich, George A | Lechtman, Max D.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Enti i Teksteve dhe i Mjeteve Mësimore KSAK 1978Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 579 WISTRICICH 1978] (1).

42. Njohja e materialit elektroteknik

by Markoviq, Radovan.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Enti i teksteve dhe i mjeteve mësimore KSAK 1959Other title: Për klasën II të Shkollave elektroteknike.Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 004 MARKOVIQ 1959] (1).

43. Llambat

by Boçi, Koço.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Enti i Teksteve dhe i Mjeteve Mësimore KSAK 1967Other title: Për klasën II të shkollave teknike.Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 621.3 BOÇI 1967] (1).

44. Ushtrime dhe probleme të fizikës

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Enti i Teksteve dhe i Mjeteve Mësimore KSAK 1972Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 372.853 USHTRIME 1972] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës