Your search returned 5 results. Subscribe to this search

|
1. Legjendat e karadakut

by Staneci, Jahi.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Preshevë Feniks 2007Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 398.22 STANECI 2007] (1).

2. Çështje të folklorit shqiptar

by Syla, Fazli.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishrinë Instituti Albanologjik 1998Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 398 SYLA 1998] (1).

3. Këngë popullore historike

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Instituti Albanologjik 2017Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 398.8 KËNGË 2007] (1).

4. Dimensione të këngës popullore

by Berisha, Rrustem.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Instituti Albanologjik 2011Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 398 BERISHA 2011] (1).

5. Historia dhe e verteta në rapsodi (Monografi për Selmon H.Balën dhe Adil C. Dugollin)

by Dugolli, Ilir A.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Priahtinë Libri Shkollor 2017Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 398.8 DUGOLLI] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës