Your search returned 4 results. Subscribe to this search

|
1. Paradoks Kulturor

by Gani Bobi.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1986Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 008, Bobi, 1986] (1).

2. Vëzhgime e kumtime

by Syla, Fazli.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Artini 2007Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 008 SYLA 2007] (1).

3. Naim Frashëri 100 vjet pas

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës Akademia e Shkencave e Shqipërisë 2000Other title: Konferencë shkencore, Prishtinë 14-15 tetor 2000.Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 008 NAIM 2000] (1).

4. Studiuesit shqiptarë faktor i rëndësishëm i integrimit në rrjedhat evropiane: libri i përmbledhjeve: takimi i gjashtë vjetor ndërkombëtar i institutit Alb-Shkenca "IASH 2011"

by Qafoku, Nikolla P.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Alb-shkenca 2011Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 008 QAFOKU 2011] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës