Your search returned 2 results. Subscribe to this search

|
1. Fitonimia dhe Zoonomia e Dushkajës

by Hoxha, Skënder.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Pejë Art Poetika 2010Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 581] (1).

2. Fitonimia shqipe e Kosovës

by Sejdiu, Shefki.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Instituti Albanologjik i Prishtinës 1979Other title: Lënda, ndarja,etimologjia.Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 58 : 811.18 SEJDIU 1979] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës