Refine your search

Your search returned 5 results. Subscribe to this search

|
1. E drejta e pengut - aspekte komparative

by Statovci, Ejup.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Universiteti i Prishtinës 2009Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 343 STATOVCI 2009 L.5] (1).

2. Të drejtat,liritë e njeriut dhe skllavërimi

by Statovci, Ejup.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Universiteti i Prishtinës 2009Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 342.7 STATOVCI 2009] (1).

3. Pronësia origjina dhe zhvillimi - Studim komparativ -

by Statovci, Ejup.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Universiteti i Prishtinës 2009Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 347.2 STATOVCI 2009 L.3] (1).

4. Marrëdhëniet pronësore juridike në sendet e paluajtshme në KSA të Kosovës

by Statovci, Ejup.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Universiteti i Prishtinës 2009Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 347.2 STATOVCI 2009 L.1] (1).

5. Mbrojtja e pronësisë - Studim komparativ -

by Statovci, Ejup.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Universiteti i Prishtinës 2009Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 347.2 STATOVCI 2009 L.2] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës