Your search returned 5 results. Subscribe to this search

|
1. Filozofia Politike dhe Nacionale Ibrahim Rugova

by Bytyçi,Enver.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Kristalina -KH 2011Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 323.1 Bytyçi 2011] (1).

2. Shqiptarët, serbët dhe grekët

by Bytyçi, Enver.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë KOHA 2005Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 327 BYTYÇI 2005] (1).

3. Diplomacia imponuese e NATO-s në konfliktin e Kosovës

by Bytyçi, Enver.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Instituti i studimeve të Europës juglindore 2012Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 32 BYTYÇI 2012] (1).

4. E drejta e vetëvendosjes : Rasti i Kosovës

by Bytyçi, Enver.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Koha 2007Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 321.1 BYTYÇI 2007] (1).

5. Shqipëria peng i një demokracie të manipuluar

by Bytyçi, Enver.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Koha 2004Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 323 BYTYÇI 2004] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës