Your search returned 3 results. Subscribe to this search

|
1. Banesa Qytetare Kosovare e Shek. XVIII-XIX

by Riza, Emin | Haliti, Njazi.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Akademia e Shkencave dhe Arteve e Kosovës 2006Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 711.4 RIZA 2006] (1).

2. Vepra të mjeshtërve tanë

by Riza, Emin.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë 8 Nëntori 1983Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: R-3/3 72.03 RIZA 1983] (1).

3. Ndërtimet fshatare në Labëri

by Riza, Emin.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë 8 Nëntori 1984Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: R-3/3 711.4 RIZA 1984] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës