Your search returned 4 results. Subscribe to this search

|
1. Mbi epikën tonë popullore historike

by Shala, Demush.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë RILINDJA 1982Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 393.87 SHALA 1982] (1).

2. Letërisa dhe gjuha jonë - libër leximi Për vjetin e lll dhe të lV t'arsimit fillor të të rritunve

by Shala, Demush | Alaj, Riza.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Beograd 1968Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 SHALA 1968] (1).

3. Anekdota popullore

by Shala, Demush.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë enti i teksteve dhe i mjeteve mësimore i krahinës socialiste autonome të Kosovës 1981Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 398.23(=18) SHALA 1981] (1).

4. Këngë popullore historike

by Shala, Demush.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Enti i teksteve dhe i mjeteve mësimore i krahinës socialiste Autonome të Kosovës 1972Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-1 SHALA 1972] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës