Your search returned 2 results. Subscribe to this search

|
1. Historia dhe poetika e dramës shqiptare (1886-1996

by Islami, Nebi.

Edition: Libri IIMaterial type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë ARTC 2003Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-2 (091) ISLAMI 2003] (1).

2. Leksikon i arteve dramatike

by Isaku, Luljeta | Islami, Nebi.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Instituti Albanologjik i Prishtinës 2012Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 792 (042.3) ISAKU 2012] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës