Your search returned 5 results. Subscribe to this search

|
1. Universiteti i Kosovës (1981-1983)

by Dushi, Minir.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Universiteti i Prishtinës 2004Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 929.378.4 DUSHI 2004] (1).

2. Boksitet e Dukagjinit

by Dushi, Minir.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës 2015Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 553.67 DUSHI 2015] (1).

3. Qymyri i Republikës së Kosovës

by Dushi, Minir.

Edition: Libri 21Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës 2012Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 621.333 DUSHI 2012] (1).

4. Veprimtaria shkencore në "Trepçë" (1950-1989)

by Dushi, Minir.

Edition: Librin 14Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës 2006Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 622.001.5 DUSHI 2006] (1).

5. Sistemet ciklike të transportit

by Dushi, Minir.

Edition: Libri 6Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës 1999Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 629 DUSHI 1999] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës