Your search returned 4 results. Subscribe to this search

|
1. Matematika me përmbledhje detyrash për klasën III të aem

by Berisha, Muharrem | Demaj, Marjan.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1989Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 517 BERISHA 1989] (1).

2. Matematika

by Berisha, Muharrem | Lekbello, Taqo.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Libri Shkollor 1999Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: R-4/4 51 BERISHA 1999] (1).

3. Matematika

by Berisha, Muharrem | Turku, Halil | Demaj, Marjan.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Enti i Teksteve dhe i Mjeteve Mësimore KSAK 1988Other title: Për klasën II të AEM, dega matematiko-natyrore.Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 517 BERISHA 1988] (1).

4. Nga Teoria e Përafirimeve të Funksioneve

by Berisha, Muharrem.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë ASHAK 2010Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 517.5] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës