Your search returned 5 results. Subscribe to this search

|
1. Vepra Letrare

by Abdihoxha, Ali.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frasheri 1984Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 ABDI HOXHA 1984] (1).

2. Mirazh : tregime dhe novela

by Abdihoxha, Ali.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frashëri Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-2 ABDIHOXHA] (1).

3. Një vjeshtë me stuhi

by Abdihoxha, Ali.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1970Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-31 ABDIHOXHA 1970] (1).

4. Tri ngjyra të kohës (P.I-II)

by Abdihoxha, Ali.

Edition: Pjesa I-IIMaterial type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1970Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-31 ABDIHOXHA 1970 P I-II] (1).

5. Një vjeshtë me stuhi

by Abdihoxha, Ali.

Edition: Botimi i katërtMaterial type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1990Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-31 ABDIHOXHA 1990] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës