Your search returned 7 results. Subscribe to this search

|
1. Shoqërime

by Kraja, Mehmet.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1979Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.09 KRAJA 1979] (1).

2. Tri drama - Onufri i Neokastrës, Princi i hijeve, Hëna prej letre

by Kraja, Mehmet.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1987Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-2 KRAJA 1987] (1).

3. Moti i madh

by Kraja, Mehmet.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1981Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-31 KRAJA 1981] (1).

4. Moti i madh

by Kraja, Mehmet.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1986Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-31 KRAJA 1986] (1).

5. Net Bizantine

by Kraja, Mehmet.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1990Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-31 KRAJA 1990] (1).

6. Vite të humbura

by Kraja, Mehmet.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Shtëpia botuese e lidhjes së shkrimtarëve të Shqipërisë 1995Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-94] (1).

7. Vepra

by Podrimja, Ali | Aliu, Ali | Kuçuku, Bashkim | Kraja, Mehmet | Hamiti, Sabri | Basha, Eqrem | Ismajli, Rexhep.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës Seksioni i Gjuhësisë dhe i Letërsisë 2013Other title: Works.Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: REF 821.18-1 PODRIMJA V.1 2013 ] (9).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës