Your search returned 5 results. Subscribe to this search

|
1. Vepra letrare 1

by Vasa, Pashko.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Naim Frashëri 1987Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 VASA 1987 V.1] (1).

2. Vepra 1 - Mori shqypni, e mjera shqypni: (Poemë); Trëndafila dhe gjemba: (Varianti l dhe varianti ll i përkthimit); Vjersha të tjera

by Vasa, Pashko.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1989Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 VASA 1989 V.1] (1).

3. Vepra 3 - Shkrime historike dhe kritike; Memorandume dhe letërkëmbimi

by Vasa, Pashko.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1989Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 VASA 1989 V.3] (1).

4. Vepra 4

by Vasa, Pashko.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1989Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 VASA 1989 V.4] (1).

5. Bardha e Temalit

by Vasa, Pashko.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1969Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-31 VALA 1969] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës