Your search returned 3 results. Subscribe to this search

|
1. Kritika

by Hoxha, Hysni.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1977Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.09 HOXHA 1977] (1).

2. Struktura e vargut të këngëve kreshnike

by Hoxha, Hysni.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1987Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.09 HOXHA 1987] (1).

3. Teoria bovelës dhe e tregimit

by Hoxha, Hysni.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Shkup Flaka e Vëllazërimit 1995Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821-32.01 HOXHA 1995] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës