Your search returned 6 results. Subscribe to this search

|
1. Krijues dhe Krijime

by Fetiu, Sefedin.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1979Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.09 FETIU 1979] (1).

2. Vepra e Migjenit dhe kritika e saj

by Fetiu, Sefedin.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë 1984Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.09 FETIU 1984] (1).

3. Poetika e Romanit Shqiptar (1952-1977)

by Fetiu, Sefedin.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Instituti Albanologjik i Prishtinëss 1992Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.09 FETIU 1992] (1).

4. Alternativat e Kuptimit

by Fetiu, Sefedin.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Instituti Albanologjik i Prishtinës 1994Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.09 FETIU 1994] (1).

5. Krijus dhe Krijime

by Fetiu, Sefedin.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1979Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.09 ] (1).

6. Në humbëtirat e kohës

by Fetiu, Sefedin.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Rilindja 1980Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-31 FETIU 1980] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës