Your search returned 7 results. Subscribe to this search

|
1. Andrra e pretashit

by Harapi, Anton.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Faik Konica 2003Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 HARAPI 2003 V.1] (1).

2. Shqyptari dhe bota e tij

by Harapi, Anton.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Faik Konica 2003Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 HARAPI 2002 V.6] (1).

3. Të tjerët për veprën e Anton Harapit

by Harapi, Anton.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Faik Konica 2003Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 HARAPI 2003 V.5] (1).

4. Vlerë shpirtërore

by Harapi, Anton.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Faik Konica 2003Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 HARAPI 2003 V.4] (1).

5. Valë mbi valë

by Harapi, Anton.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Faik Konica 2003Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 HARAPI 2003 V.3] (1).

6. Vlerë shpirtërore

by Harapi, Anton.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Hylli i Dritës 1994Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 27(049.5) HARAPI 1994] (1).

7. Kulla e babelit

by Harapi, Anton.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Phoenix 1999Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-4 HARAPI 1999] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës