Your search returned 3 results. Subscribe to this search

|
1. Historia e shtetit dhe e së drejtës I: (Pjesa e përgjithshme)

by Ismaili, Hilmi | Sejdiu, Fatmir.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Universiteti i Prishtinës, Fakulteti Juridik 2002Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 341.23] (1).

2. Politika kriminale (Ligjërata të autorizuara )

by Latifi, Vesel.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Universiteti i Prishtinës - Fakulteti Juridik 2008Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 343.98 LATIFI 2008] (1).

3. Kriminalistika - zbulimi dhe të provuarit e krimit

by Latifi, Vesel.

Edition: Botimi i tetë i plotësuar dhe i përmirsuarMaterial type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Universiteti i Prishtinës-fakulteti juridik 2014Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 343.98 LATIFI 2014] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës