Your search returned 7 results. Subscribe to this search

|
1. Barikadat e kohës

by Starova, Luan.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Shkup Jehona 1975Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-32 STAROVA 1975] (1).

2. Letërnjoftimi i pagjumësisë

by Misini, Hajrulla.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Kumanovë Jehona e Karadakut Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-32 MISINI] (1).

3. Pasqyrimi i rrethanave sociale e kulturale në poezinë popullore Shqipe

by Syla, Fazli.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Shkup Jehona 1973Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: R-3/2 821.18.09 SYLA 1974] (1).

4. Uji dhe dheu nuk digjen

by Beqiri, Nazmi.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Kumanovë Jehona e karadakut 2011Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 323.15 BEQIRI 2011] (1).

5. Narracioni në mediat e shkruara

by Pantina, Imer.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Klinë Jehona e Dugagjinit 2018Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 659.3 PANTINA 2018] (1).

6. Transmetuesi Publik

by Selimi, Ferid.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Jehona 2016Other title: Veprimtaria transmetuese e RTK-së.Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 654.1 FERID 2016] (1).

7. Aforizma Pragmatik

by Raimi, Sunaj.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Kumanovë Jehona e Karadakut 2020Availability: Items available for loan: (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës