Your search returned 5 results. Subscribe to this search

|
1. Traseja e mendimit

by Gashi, Sinan.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Shtypshkronja GME 2001Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18.08 GASHI 2001] (1).

2. Historia e Skënderbeut - e marin barletit dhe kultura shqiptare në shekullin XV

by Grajçevci, Fadil.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë GME 1998Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18 GRAIÇEVCI 1998] (1).

3. Mustafë venhari mësues qëndrese

by Morina, Tafil.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë GME 1998Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 929 MORINA 1998] (1).

4. Pse qesh Skënderbeu ?

by Zaplluzha, Armend.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë GME 1997Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-1 ZAPLLUZHA 1997] (1).

5. Doracak për videokamerë

by Zhubi, Shkëlzen.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë GME Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 771.313 ZHUBI] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës