Your search returned 4 results. Subscribe to this search

|
1. Fundi i Sekretit - Titanic

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Botimet Enciklopedike 1998Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 82-94 FUNDI 1998] (1).

2. Samarkanda ose në gjurmë të Omar Khajamit

by Maalouf, Amin.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Botimet Enciklopedike 1997Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.133.1-31 MAALOUF 1997] (1).

3. Lexikon Shkrimtarët Shqiptare për fëmijë (1872 - 1995)

by Grillo, Odhise K.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Botimet Enciklopedike 1997Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-94 GRILLO 1997] (1).

4. Portrete dhe Kujtime

by Eftimiu, Viktor.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Botimet Enciklopedike 1997Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-94 EFTIMIU 1997] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës