Your search returned 5 results. Subscribe to this search

|
1. Trashëgimi kulturor i popullit shqiptar- vepra I

by Xhuvani, Aleksandër.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Akademia e shkencave e RPSSH 1980Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 811.18'36 XHUVANI 1980] (1).

2. Ndërhyrja e kapitalit të huaj dhe pasojat e saj skllavëruese për Shqipërinë (1925-1931)

by Fishta, Iljaz.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Akademia e shkencave e RPSSH-Instituti i studimeve ekonomike 1979Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 338 (496.5) FISHTA 1979] (1).

3. Probleme të formimit të çmimeve në RPSSH

by Bollano, Primo | Kokona,Islam | Taja, Sofika.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Akademia e shkencave e RPSSH-Instituti i studimeve ekonomike 1979Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 338.53 (496.5) BOLLANO 1979] (1).

4. Vepra : 1 Trashëgimi kulturor i popullit shqiptar

by Xhuvani, Aleksandër.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Akademia e shkencave e RPSSH 1980Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 821.18-82 XHUVANI 1980] (1).

5. Enver Hoxha në këngët e popullit

Edition: Vëllimi IMaterial type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Akademia e shkencave e RPSSH 1985Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 929 ENVER 1985] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës