Your search returned 6 results. Subscribe to this search

|
1. Gazetaria

by Boriçi, Hamit | Gjergji, Bashkim | Tirana Genc | Ramabaja, Sadri.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Shtëpia botuese e librit universitari 2000Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 070.11 BORIÇI] (1).

2. Gazetaria 2

by Boriçi, Hamit.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Botimi i institutit shqiptar të medias 2002Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 659.3 BORIÇI 2002] (1).

3. Historia e shtypit shqiptar 1 (1848-1912)

by Boriçi, Hamit | Marku Mark.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë UFO University Press 2007Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 658.3 BORIÇI 2007] (1).

4. Një shekull e gjysmë publicistikë shqiptare 1848-1997

by Boriçi, Hamit.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tirane Gjergj Fishta 1997Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 070(091) BORIÇI 1997] (1).

5. Mbi disa gjini dhe probleme te publicistikës

by Boriçi, Hamit.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Shtëpia botuese e librit politik 1973Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 070.44/.489 BORIÇi 1973] (1).

6. Gazetaria dhe publicistika

by Boriçi, Hamit.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë 8 Nëntori 1990Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 070+659.3 BORIÇI 1990] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës