Refine your search

Your search returned 5 results. Subscribe to this search

|
1. Zhvillimi ekonomiko-shoqëror i trojeve shqiptare dhe integrimi i tyre rajonal dhe botëror

by Bashota, Nuri Kryeredaktor.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Tiranë Unioni i ekonomistëve shqiptarë 2000Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 330. 34. 01 (436.5)] (1).

2. Ekonomia politike

by Bashota, Nuri.

Edition: Botimi i dytë i plotësuar Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: 338.2 Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 338.2 BASHOTA 1994 P.1] (1).

3. Ekonomia politike

by Bashota, Nuri.

Edition: botimi i dytë i plotësuar; Libri i dytëMaterial type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Universiteti i Prishtinës -Fakulteti ekonomik 1994Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: 338.2 Bashota 1994 P.2] (1).

4. Ekonomia politike

by Bashota, Nuri.

Material type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Enti i Tekstee dhe i Mjeteve Mësimore KSAK 1986Other title: Bazat e ekonomisë politike dhe mënyra kapitaliste e prodhimit.Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: R-4/2 338.2 BASHOTA 1986] (1).

5. Bazat e ekonomisë politike

by Bashota, Nuri.

Edition: Botimi i dytëMaterial type: book Book; Format: print ; Literary form: Not fiction Publisher: Prishtinë Libri shkollor 2001Availability: Items available for loan: AAB College Library [Call number: R-4/2 338.2 BASHOTA 2001] (1).

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës