Normal view MARC view ISBD view

Epika legjendare e Rugovë

By: Neziri, Zymer Ujkan.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Instituti Albanologjik i Prishtinës 2009Description: 282 p. 21 cm.ISBN: 9789951411905.Other title: Titulli paralel në gjuhën angleze.Subject(s): Folklor -- Epika legjendare -- Rugovë
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Notes Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 398.7 NEZIRI 2009 (Browse shelf) 1 Available Fushata "Dhuro një liber për AAB-në" nga Arber Z Morina

Këngë të kreshnikëve dhe balada
Lahutarët:
Adem Salihi-Shala (1898-1992)
Adem Sylaj-Kurtaj (1898-1994)
Çelë Sokoli-Demëbobaj (1902-1992)

Albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës