Normal view MARC view ISBD view

Sistemi i grafisë së tingujve të shqipes dhe vetitë perceptive e përmasat e lexueshmërisë së shkronjave të alfabetit të gjuhës shqipe

By: Nushi, Pajazit.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Instituti albanologjik i Prishtinës 1988Description: 258 p. 20 cm.Subject(s): Gjuhësi -- Linguistikë
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 811.18'351 : 801.6 NUSHI 1988 (Browse shelf) 4 Available

Titulli paralel: The graphic system of sounds of the Albanian language and perceptive characteristics and proportions of legibility the letters of Albanian alphabet.

Albanian

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës