Normal view MARC view ISBD view

Orientalizmat Shtrirja leksiko-semantike në gjuhën shqipe

By: Metaj, Ilaz.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Drenusha 2019Description: 244 p. 21 cm.ISBN: 9789951419222.Subject(s): Gjuha shqipe
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 81.374.3.18 METAJ 2009 (Browse shelf) 3 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
81'374.2'373.46 The concise Oxford dictionary of art and artists 81'374.2'373.46 A dictionary of business and managament 81'374.2'373.7=111 The Oxford dictionary of idioms 81.374.3.18 METAJ 2009 Orientalizmat 81'374.8=18=111 NEWMARK 2000 Albanian English Dictionary 81'374.82 SUSURI 2006 Fjalor i bimëve bujqësore, pyjore dhe barojave 81'38 TAHIRI 2006 Monologu - personazhi dhe autori

Orientalizmat
Shtrirja leksiko-semantike në gjuhën shqipe

Parathënie 7-8 p.
Të dhëna për autorin 235 p.

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës