Normal view MARC view ISBD view

Në gjurmë të arketipeve

By: Zyberaj,Bedri.
Material type: materialTypeLabelBookPublisher: Prishtinë Instituti Albanologjik 2013Description: 311 p. 20 cm.ISBN: 9789951596770.Subject(s): Letërsi Shqipe -- Kritika,interpretimi
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Collection Call number Copy number Status Date due
Book Book AAB College Library
Hardcover 821.18.09 ZYBERAJ 2013 (Browse shelf) 3 Available
Browsing AAB College Library Shelves , Collection code: Hardcover Close shelf browser
821.18.09 ZAMPUTI 1993 Ekskursion në dy vepra të Kadaresë 821.18-09 ZHEJI 1980 Vëzhgime metrike 821.18-09 ZRJNULLAHU 1996 Disa venerime për poezinë popullore 821.18.09 ZYBERAJ 2013 Në gjurmë të arketipeve 821.18.09(042.5) GALICA 2005 Identiteti artistik 821.18(091) Historia e letërsisë shqiptare (Që nga fillimet deri tek lufta nacionalçlirimtare) 821.18.09-1 BUZHALA 2006 Muza e zemrës

Në kopertinë fotografia dhe të dhënat për autorin Parathënie: p.5-9.- Në vend të pasthënies: p.293-294

Indeksi i emrave p.295-304

alb.

There are no comments for this item.

Log in to your account to post a comment.

Kolegji AAB Library, Zona Industriale Prishtinë - Fushë Kosovë 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës